W wernisażu udział wzięli Artyści, którzy specjalnie na tę okazję zjechali z różnych stron Polski a nawet z zagranicy. Jak sami przyznają, łączą ich wieloletnie przyjaźnie, niektóre zawiązały się właśnie w Kamionie.

Na wystawie można oglądać obrazy i rzeźby 14 artystów, którzy we wrześniu ubiegłego roku zaszyli się w Kamionie nad Wartę, gdzie szukali inspiracji. Owocem ich pracy jest blisko 60 dzieł prezentowanych w MZW.

Ich tematem są głównie człowiek i natura. Podczas wernisażu wystąpiła Magdalena Maciołek, zwyciężczyni tegorocznego XXXV Wieczoru Poezji przy Świecach organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące. Wystawę poplenerową można oglądać do 4 maja.