W ramach wydarzenia przygotowano szereg atrakcji i działań edukacyjno-profilaktycznych, w tym m.in. oprowadzanie po laboratorium gdzie można było zapoznać się z technologiami wykorzystywanymi w diagnostyce, zadaniami realizowanymi przez pracowników stacji, a także warsztatami profilaktycznymi.

Ciekawym punktem dnia otwartego był też wykład na temat zakaźnych chorób. W tym kontekście mówiono m.in. o żółtaczce typu A. zwanej również chorobą brudnych rąk. Choć specjalna prelekcja w tej kwestii skierowana była do młodzieży, to informacje, które za chwilę Państwo usłyszą dotyczą oczywiście też osób dorosłych.

Podczas dnia otwartego w Sali Konferencyjnej PSSE w Wieluniu miało też miejsce uroczyste rozdanie nagród i uhonorowanie laureatów Profilaktycznego Konkursu Plastycznego „Pokażę Wam, jak o swoje zdrowie dbam!”, w którym udział wzięły dzieci w wieku 5-6 lat z placówek przedszkolnych powiatu wieluńskiego.

Dzień otwarty był też okazją do tego aby dowiedzieć się jak prawidłowo usuwać kleszcze, jak dbać o higienę jamy ustnej oraz- z wykorzystaniem fantomu- jak prawidłowo wykonywać samobadanie piersi. Była również możliwość przymierzenia alkogogli i narkogogli, symulujących wpływ alkoholu i środków psychoaktywnych na percepcję i koordynację ruchową.