Firma dokupiła m.in. sporo nowego sprzętu. Dzień otwarty w PK był ponadto okazją do rozmów, wymiany doświadczeń oraz lepszego poznania roli przedsiębiorstwa w codziennym funkcjonowaniu miasta. Na co dzień pojazdy i urządzenia nie są naturalnie dostępne na wyciągnięcie ręki, tylko w ciągłej pracy.

Co jeszcze było podczas dnia otwartego? Prezentacja sprzętu komunalnego, stoiska tematyczne, ciekawostki o ekologii, atrakcje dla dzieci- edukacja przez zabawę czy zbiórka zużytych baterii.

Ciekawostką była symulacja usunięcia gniazda szerszeni za pomocą pokaźnych rozmiarów podnośnika, który ma na wyposażeniu Przedsiębiorstwa Komunalnego, ale też pokaz segregacji śmieci.