Znalazły się w niej inspirujące spotkania i warsztaty naturalnie związane z książką. Tydzień Bibliotek dla dzieci rozpoczął się otwarciem wystawy „Bajkowe postacie w rzeźbie” autorstwa Marii Mikołajczyk. O przygotowanie ciekawych zajęć dla przybyłych na spotkanie przedszkolaków zadbała filia biblioteczna dla dzieci.
Następnie odbyły się warsztaty plastyczne „Ożywiamy bajki”. Przedszkolaki obejrzały bajkę o Misiu Uszatku, wysłuchały opowieści „Wielka Tajemnica Zaginionej Księgi Bajek”, a następnie zajęły się kolorowaniem bohaterów bajek.
Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał naklejkę „Paszport Przyjaciela Bajek”. Ponadto ciekawe propozycje dla czytelników w ramach Tygodnia Bibliotek przygotowały również filie biblioteczne z Dąbrowy, Turowa, Rudy i Masłowic.
Można było wziąć udział w warsztatach zdobienia mufinek, zajęciach kreatywnych oraz plastyczno- literackich. Chętnych uczestników nie brakowało. Kolejna edycja akcji Tydzień Bibliotek już za rok.
















