W najbliższą niedzielę 8 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu odbędzie się specjalne wydarzenie organizowane przez nieformalną grupę “Wieluńska Drużyna Maksa”. Chodzi o 10. urodziny Maksymiliana Mazurka. Chłopiec cierpi na rzadką chorobę. Na specjalną genową terapię potrzebuje aż 16 milionów złotych!
Wczoraj w Sieradzu odbyła się Wojewódzka Inauguracja Kwalifikacji Wojskowej 2026. W województwie łódzkim kwalifikacji podlega ponad 14600 osób, które będą przechodzić tę procedurę w 26 powiatowych komisjach lekarskich. Na terenie administrowanym przez WCR w Sieradzu kwalifikacja obejmuje ponad 3300 osób.
Ponad 273 tys. złotych, tyle na razie udało się zebrać w Wieluniu podczas 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do końca lutego trwają jeszcze internetowe aukcje, więc z pewnością ostateczna kwota będzie wyższa. Ten wynik to suma licytacji, wpłat internetowych i przede wszystkim wolontariuszy, którzy mimo niesprzyjającej aury dzielnie zbierali datki do puszek na ulicach miasta.
Przez chwilę czarne chmury zebrały się także nad sztucznym lodowiskiem znajdującym się na wieluńskim Orliku. Miało być ono zamknięte z końcem stycznia o czym w mediach społecznościowych poinformowała firma ICE ARENA Sp. z o.o. prowadząca w mieście tę atrakcję nie tylko dla dzieci i młodzieży. Powodem miała być niska frekwencja.
Po kontroli przeprowadzonej na basenie przy POW Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego zdecydował o zamknięciu obiektu do odwołania. Powodem jest zły stan techniczny basenu: skorodowane elementy niecki i uszkodzenia betonowych elementów nośnych to wystarczające argumenty przemawiające za zamknięciem basenu.
Kolejne spotkanie na Uniwersytetu III Wieku było dobrą okazją do zdobycia informacji na temat nowości w świadczeniach ZUS na 2026 r. Prelekcja dotyczyła również zmian w przepisach. W trakcie spotkania mowa była m.in. o sprawach przeliczenia czerwcowych emerytur oraz nowej grupie uprawnionych do świadczenia wspierającego.
Koniec świątecznego okresu w którym śpiewamy kolędy i pastorałki miał w Wieluniu finał w postaci kolejnej odsłony zimowego koncertu z popularnego cyklu „Narodziła nam się miłość”. Oczywiście organizuje go Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu. W tegorocznej edycji wystąpili wokaliści i zespoły wokalne prowadzone w Domku Harcerza przez Anetę Włodarczyk.
Na tej stronie używamy cookies. Uzyskujemy do nich dostęp w celach statystycznych oraz zapewniają one prawidłowe działanie witryny.